www.sacnakli.com
Ana Sayfa | Mail Gönder | İletişim Bilgileri

www.SACNAKLİ.com Saç Bülteni 


  Sayı 1


Megasession
 (Bir seansta çok sayıda saç nakli)

5-6 yıl öncesine kadar yapılan saç nakli uygulamalarında bir defada (seansta) nakledilen graft(saç içeren cilt adacıkları) sayısı fazla değildi. Bu sayı genellikle 500 ila 800 graft arasında değişmekteydi ve kullanılan graftların çoğunluğu, içerisinde 3-4 adetten daha fazla sayıda saç içermekteydi. Büyük graft denilen bu graftların içerisindeki saçların sayıca fazla olması saç nakli ile kazanılan saçların doğal olmamasına,oyuncak bebeklerin kafasında  

olduğu gibi bir delikten fazla sayıda saç çıkarak doğal durmamanın ötesinde çirkin bir görünüme sebep olmaktaydı.Saç naklindeki gelişmeler ile günümüzde artık foliküler 
ünite kavramı geliştirilmiş ve tıpkı doğalındaki gibi saç sınırında bulunan saçların tek tek çıkması sağlanarak doğal görünüm elde edilebilmiştir. Saç sınırındaki görünümün doğallığı yanında bir seferde nakledilebilen 500-800 adet graft sayısı, günümüzde dünyanın sayılı kliniklerinde arttırılarak, megasession denilen ve bir defada 1500 ve üzeri graftın naklini sağlayarak istenilen sonuca ulaşmayı kolaylaştırmıştır.Bir defada nakledilebilen çok sayıda saç elbette çok önemlidir.
Bu sayede belirlenen hedefe ulaşmak için gerekli sayıdaki saç sayısı, tekrarlanan işlemler yerine tek ya da en fazla iki defada tamamlanabilmektedir.

Kaş nakli

Günümüzde çok çeşitli nedenlerle kaşlarda oluşabilen eksiklikler, eksik alanlara yapılan saç nakilleri ile tamamlanabilmektedir. Kaş eksikliğinin yaygın nedenleri arasında yanıklar, lokal infeksiyonlar, travma vardır. Kadınların sürekli olarak cımbızla kaşlarını almaları sonucunda da kaşlar genellikle eksilmekte ve eski durumlarına dönememektedir. Bu durumda yapılabilecek sınırlı uygulamaların başında eksik bölgeye saç nakledilmesi gelmektedir. Bazı kliniklerde sık yapılan kaş nakli uygulamalarının sonuçları oldukça tatmin edicidir.

SaçNakli internet sitesi , öncelikle saç ile ilgili olmak üzere tıp dünyasındaki gelişmeleri bu bülten aracılığı ile sizlere ulaştırmak amacındadır. Bültenimizin diğer sayılarını takip etmek istiyorsanız lutfen başvuru formunu doldurunuz.
Saç ile ilgili her tür sorununuza cevap bulabileceğiniz

 
Saç Danışma adresimizden ulaşabilirsiniz. 

Uluslararası Saç Cerrahisi Birliğinin
Meksika toplantısı

Saç Nakli uzman doktorları, Meksika’nın Puerto Vallarta şehrinde Uluslararası Saç Cerrahisi Birliğinin (International Society of Hair Restoration Surgery) tarafından düzenlenen 9. Yıllık saç toplantısına katılmışlar ve çeşitli bildiriler sunmuşlardır. Bildirilerin ilki ile kliniğimizde dünyada ilk kez yapılmış olan, bir köseye sakal ve bıyık oluşturulması sunulmuştur.Sözlü olarak sunulan bu bildiri dünyada ilk kez yapılmış olması nedeniyle büyük ilgi görmüş ve övgü almıştır. İkinci bildiri ile ise yine kliniğimizde gerçekleştirilen bir seri kaş nakli olgularının sunumudur. Bu sunumlar ile ilgili detaylı bilgi ve resimler uluslar arası bilimsel 

dergilerde yayınlandıktan sonra web sitemizde ve daha sonraki bültenlerimizde yer alacaktır.

Saç nakli nedir? 

Saç nakli, saçın başın arka bölgesinden alınıp saç kaybı olan bölgeye nakledilmesi operasyonudur. Başın yan ve arka bölgelerindeki saçlar hayat boyu uzamaya devam eder ve dökülmezler. Bu saçların saçsız bölgeye nakledilmesi uzama veya dökülmeme yeteneklerini değiştirmez. Saç köklerinin dökülmesi veya dökülmemesi bulunduğu yerin özelliğine bağlı değil tamamen kendi genetik özelliğine bağlıdır.

Saç nakline uygun adaylar, başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarda saç olan kişilerdir. Modern tekniklerin saç naklini geliştirmesi ile birçok erkek geçmişte aday değilken bugün uygun aday haline gelmiştir. Geçtiğimiz on yıl içinde saç nakli önemli gelişmeler kaydetmiştir. Büyük graftların kullanımı ile oluşturulan doğal olmayan görüntüler yerlerini, küçük boyuttaki graftların kullanımı ile doğal görünümlere bırakmıştır.

Ana Sayfa - Saç Nedir - Normal Saç Büyümesi - Saç Dökülmesi ERKEK - Saç Dökülmesi KADIN - Saç Dökülmesi Diğer Sebepler - Saç Ekimi Nakli Nedir - Saç Ekimi Nakli Operasyonu - Saç Ekimi Nakli Operasyonu Sonrası - Saç Ekimi Nakli Tarihçesi - Saç Ekimi Nakli Cerrahisi - Saç Ekimi Nakli Medikal - Saç Ekimi Nakli Fotografları - Saç Ekimi Nakli Danışma - Saç Ekimi Nakli Bültenimize Abonelik - Saç Ekimi Nakli Son Yayımlanan Bültenimiz - Saç Ekimi Nakli Ücretleri - Saç Ekimi Nakli İçin Bize Ulaşabilirsiniz - Saç Ekimi Nakli ENGLISH
e-mail: info@sacnakli.com
Copyright © 2023 www.sacnakli.com All Rights Reserved.